Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Steatyt – kamień wszechstronny

Strona główna » Warto wiedzieć » Steatyt – kamień wszechstronny

Marka Skantherm produkuje kominki z kamienia. Design i nowoczesne wzornictwo takich kamiennych kominków nawiązują do tradycyjnych pieców kaflowych. Dzięki zastosowanym kamieniom możemy przytulić się do takiego pieca aby ogrzać się jak wtedy gdy byliśmy jeszcze dziećmi wracającymi z zabawy na śniegu.

Niektóre z modeli kominków kamiennych Skantherm wykonane są ze steatytu. Steatyt, inaczej zwany kamieniem mydlanym to rzadki składnik skorupy ziemskiej. Jest to skała metamorficzna powstała w wyniku reakcji minerałów w wysokiej temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem. Steatyt to kamień bardzo wytrzymały i twardy, odporny na wodę, kwasy i środki chemiczne. Dodatkowo wykazuje wyjątkowo dużą zdolność magazynowania ciepła, szybko absorbuje ciepło, a oddaje je powoli i równomiernie. Dlatego kamienne kominki ze steatytu jeszcze długi czas po wygaszeniu kominka oddają ciepło, nawet przez wiele godzin. 

Poza tym, że steatyt posiada właściwości termiczne to charakteryzuje się także pięknym i niebanalnym wyglądem. Naturalne zróżnicowanie struktury i kolorytu kamienia sprawia, iż jest on w pełni unikalny. Nowoczesne kominki ze steatytu przypominają kominki z betonu, natomiast w dotyku są bardzo gładkie i przyjemne. Kolejny atut to właściwości zdrowotne, które docenią przede wszystkim alergicy, gdyż kamień mydlany nie powoduje ruchów powietrza, a tym samym kurzu i roztoczy. Kamień stosowany w kominkach Skantherm pochodzi z Finlandii i poddawany jest obróbce ręcznej.