Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

O Nas

Strona główna » O Nas

Jakość

Tworzymy kominki do nowoczesnych wnętrz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Nasze piece spełniają wszystkie wymagalne standardy jakościowe, ponadto posiadamy certyfikaty pozwalające na zastosowanie naszych kominków w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Nasze designerskie kominki zawdzięczają swój wyjątkowy wygląd współpracy z czołowymi projektantami wzornictwa.

Wszystkie produkowane przez Skantherm kominki spełniają wymogi certyfikatów jakościowych DIN 18891 oraz DIN EN 13240 wydanych przez niezależny Instytut Rhein-Ruhr Feuerstatten Prüfstelle w położonym w Niemczech Essen. Każdy piec wolnostojący tworzony w naszej niemieckiej fabryce przechodzi ponadto przez złożony proces wewnętrznej kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Dzięki staraniom naszych specjalistów możesz być pewien, że wybrany przez Ciebie wymarzony kominek do Twojego domu wykonany został z najwyższą precyzją oraz przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Każdy wykonany przez nas piec wolnostojący objęty jest gwarancją na 5 lat.

Przy produkcji pieców wolnostojących stosujemy najwyższej jakości materiały przy użyciu:

 • stali
 • kamienia naturalnego
 • piaskowca
 • steatytu
 • serpentynitu

Ekologia

Produkty firmy Skantherm to nie tylko nowoczesne piece wolnostojące wysokiej jakości, ale przede wszystkim kominki idealne do domów energooszczędnych i pasywnych. Zastosowany w kominkach system RLU zatwierdzony przez Niemiecki Instytut DiBt (certyfikat ważny dla produktów w całej Europie) sprawia, iż piece firmy Skantherm to kominki energooszczędne z możliwością zastosowania w każdym domu energooszczędnym, nawet jednocześnie z rekuperacją (wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła). Jest to możliwe, ponieważ kominki z systemem RLU to kominki działające niezależnie od powietrza otoczenia.

Ponadto kupując kominek niemieckiej produkcji Skantherm możesz opcjonalnie dobrać moduł magazynujący ciepło, który pozwala na kumulowanie ciepła podczas palenia kominka i stopniowe oddawanie ciepła po wygaszeniu kominka. System akumulujący ciepło pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii w Twoim domu. 

Ekologiczne kominki Skantherm to:

Kominki zgodne z Rozporządzeniem Ekoprojektu:

- wysoka sezonowa efektywność energetyczna (%)

- niska emisja cząstek stałych (PM)

- niska emisja organicznych związków gazowych (OGC)

- niska emisja tlenku węgla (CO) i tlenku azotu (NOx)

Kominki z systemem RLU certyfikowanym przez niemiecki Instytut DiBt 

Kominki posiadające certyfikaty jakości DIN 18891

 

Design

Design - najwyższa jakość – długa żywotność.

Za wyjątkowy design, innowacyjność oraz najwyższą jakość kominki firmy Skantherm są nagradzane przez uznane na całym świecie instytuty wzornictwa takie jak:

Red dot

IF design

 Good Design

Designpreis.

Dzięki najwyższej jakości kominków, możesz osiągnąć wyjątkowy design w swoim domu.

Nasze wyjątkowe kolekcje kominków firmy Skantherm ze stali i z kamienia naturalnego, steatytu, serpentynitu oraz piaskowca to efekt kreatywnej pracy uznanych na świecie projektantów, z którymi łączy nas wieloletnia owocna współpraca, a wśród nich są:

 • Peter Maly
 • Antonio Citterio
 • Schweiger & Viererbl
 • Prof. Wulf Schneider
 • Sebastian Büscher
 • Carsten Gollnick
 • Toan Nguyen
 • Akantus

 

 

 

 

Za wyjątkowy design, innowacyjność oraz najwyższą jakość kominki firmy Skantherm są wynagradzane przez uznane na całym świecie instytuty wzornictwa takie jak red dot, IF design, Good Design, Designpreis.