Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Co to są kamienie thermostone®?

Strona główna » Warto wiedzieć » Co to są kamienie thermostone®?

 

Kamienie thermostone® zapewniają długie godziny oddawania ciepła prze kominek już po jego wygaszeniu. Thermostone® to innowacyjny produkt stworzony przez Skantherm zawierający najlepszy technologicznie materiał magazynujący ciepło – magnetyt, o gęstości 3,9. Te unikalne kamienie absorbują energię podczas palenia kominka, a następnie po wygaszeniu pieca oddają ciepło przez długie godziny. Dzięki systemowi akumulowania ciepła możemy długi czas cieszyć się ciepłem kominka i znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

ZRÓWNOWAŻONY BILANS CO² przy opalaniu drewnem

Mało kto wie, iż ogrzewanie poprzez opalanie drewnem wpływa na wyrównany bilans dwutlenku węgla w środowisku, ponieważ drewno podczas spalania oddaje taką samą ilość dwutlenku węgla jak porównywalnie drzewo w lesie podczas procesu próchnienia.

Efekt cieplarniany ,ocieplenie wód , zmiany klimatyczne - to tematy bardzo aktualne podczas poruszanych publicznie dyskusji, które w każdym z nas wytwarzają potrzebę przyjęcia odpowiedzialnej postawy co do kwestii wytwarzania ciepła i energii. Dotyczy to również wykorzystania energii odnawialnej jaką jest drewno, o czym nie każdy pamięta.

A przecież drewno posiada wiele istotnych zalet w porównaniu z paliwami kopalnymi, takimi jak węgiel, ropa czy gaz: przede wszystkim podczas spalania drewna nie powstaje więcej dwutlenku węgla jak przy procesie próchnienia drzew w lesie. Drewno to naturalny, odnawialne paliwo, które podczas procesu powstawania nieustannie pobiera dwutlenek węgla i przechowuje go w swoich komórkach. Podczas spalania drewna ta sama ilość wcześniej zaczerpniętego dwutlenku węgla zostaje uwolniona. Nowo rosnące drzewa ponownie wchłaniają uwolniony dwutlenek węgla i w ten sposób zamyka się naturalny obieg dwutlenku węgla w środowisku.