Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Co to są kamienie thermostone®?

Strona główna » Warto wiedzieć » Co to są kamienie thermostone®?

Korzystając z kominka na drewno zazwyczaj zależy nam na cieple, które wytworzy. Z uwagą dobieramy moc naszego nowoczesnego pieca do powierzchni, jaką chcielibyśmy, w razie potrzeby, dogrzewać.

Co jednak zrobić, aby rozchodziło się ono po domu nie tylko w trakcie samego palenia, ale także po jego zakończeniu?

Z pomocą przychodzi Skantherm i jego kamienie Thermostone. Kamienie akumulujące Thermostone zapewniają długie godziny oddawania ciepła przez kominek już po jego wygaszeniu. Moduł magazynowania ciepła zawiera najlepszy technologicznie materiał kumulujący ciepło – magnetyt. Te unikalne kamienie absorbują energię podczas palenia w kominku, a następnie po wygaszeniu pieca przez długi czas oddają ciepło. Dzięki systemowi akumulowania ciepła możemy cieszyć się ciepłem kominka także po zakończeniu palenia i znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Moduł magazynowania ciepła możemy dodać do większości nowoczesnych kominków wolnostojących Skantherm. Sprawdzi się zarówno w kominkach modułowych Elements (tak samo narożnym, jak i trzyszybowym, czy przeszklonym na wskroś), w kominkach obrotowych (np. Emotion) czy wreszcie w kominkach ze steatytu czy też piaskowca z serii Classic.

Moduł znajduje się nad komorą spalania, dzięki czemu z powodzeniem przechwytuje wydzielanie ciepło. Niektóre kominki, zwłaszcza kamienne, są od razu wyposażone w takie udogodnienie. Dodatkowo należy pamiętać, że sam kominek z kamienia posiada zdolności akumulacyjne. Większe bądź mniejsze, wszystko zależy od rodzaju i ilości materiału, jakim został obłożony.

Ilość kamieni, jakie możemy umieścić w module magazynowania ciepła, jest ściśle skorelowana z danym modelem, a także rodzajem podłączenia ujścia spalin. Dlatego tak ważny jest krótki wywiad przed zamówieniem kominka wolnostojącego. Dzięki niemu z łatwością określimy jakie jest faktyczne zapotrzebowanie oraz techniczne możliwości.

Pamiętajmy także, że każdy z kamieni waży ok. 5 kg. Maksymalnie możemy zamontować 160 kg. Uwzględnijmy dodatkowe obciążenie w swoich planach, zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na większą ilość kamieni Thermostone.

Tak więc w łatwy sposób możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem, jakie wytworzy nasz piec wolnostojący. Także po jego wygaszeniu. Jest to kolejny prosty dodatek, który znacznie uprzyjemni nam korzystanie z kominka na drewno, a także pozwoli conieco zaoszczędzić wink