Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Zaraz jesień, może czas na kominek?

Strona główna » Aktualności » Zaraz jesień, może czas na kominek?
Skantherm kominki, kominek wolnostojący, kominek modułowy, niemiecki design, industrialne kominki, kominek koza, kominek z kamienia, stalowy kominek, nowoczesne kominki

Na zbliżające się jesienne szarugi możecie  wpuścić do swojego domu odrobinę magii aby przegonić jesienne smutki. Dlatego warto zastanowić się nad kominkiem. Ogień ma w sobie niesamowitą energię i z całą pewnością świetnie sprawdzi się, jako lekarstwo na jesienne smutki.

Jesienne szarugi, krótkie dni a co za tym idzie nieprzyjemne zimno sprawiają, że instynktownie lgniemy do ciepła i światła. Często marzymy o rozgrzewającej herbacie, spokojnym wieczorze​ ​spędzonym​ ​w​ ​domu,​ ​z​ ​rodziną​, ale najlepiej​ ​przy​ kominku.

Jesień i zima to czas, kiedy najczęściej zaczynamy myśleć o kominku. Jeżeli decyzja odnośnie posiadania kominka w domu już zapadła, to najwyższy czas, aby wreszcie dokonać wyboru.

 

Bardzo ważną rolę w naszym życiu spełnia nastrój. Zwłaszcza wtedy, gdy za oknem leje deszcz ia całą reszta wydaje się szara i smutna. i tu na ratunek pojawia się kominek, który wprowadza nas w odpowiedni nastrój. Obiecuję, że może zdziałać cuda. To właśnie kominek możemy sprawić, aby atmosfera w naszym domu była niepowtarzalna, romantyczna. Ciepło ognia może rozgrzewać nasze rodziny każdej zimnej nocy.

  

Na zakup kominka warto zdecydować się jak najwcześniej. Większość fachowców zaleca instalację kominka jako jedna z ostatnich instalacji, ale wczesny zakup ułatwia wiele prac remontowych oraz przygotowawczych do montażu.

Ciepło kominka sprawi, że rodzinne kolacje oraz spotkania z przyjaciółmi będą bardziej przytulne. Płomyki ognia mają w sobie coś magicznego. Ogień poprawia nastrój i daje poczucie bezpieczeństwa. . Nie ma nic lepszego, niż ogień płonący w kominku podczas zimnych, jesiennych wieczorów. Najprzyjemniej, gdy możemy skryć się pod kocem a padający deszcz obija się o szyby. Możemy wygrzewać się w cieple, popijając gorącą herbatę lub czekoladę.

W ostatnich latach jednym z faworytów stał się kominek w sypialni. Pozwala na ukrycie się w ulubionej pościeli z kubkiem ulubionego gorącego napoju w dłoniach. Pozwala zapomnieć o przenikliwym chłodzie za oknem. Dlaczego więc nie rozkoszować się ciepłem ognia płonącego w kominku.

Trudno nie wspomnieć o romantycznym nastroju i po prostu pięknej dekoracji pokoju. Jest  najlepszym sposobem na stworzenie intymnego nastroju. Niejeden wielbiciel czytania książek może przyznać, że czytanie przy kominku to jedno ulubionych zajęć w brzydkie, deszczowe dni.

Jeżeli chcemy w 100% korzystać z dóbr jakie daje nam kominek to należałoby zwrócić uwagę aby nie umieszczać kominka w pobliżu telewizora a tym bardziej na tej samej ścianie. Najlepiej dobrze przemyśleć umiejscowienie kominka, na ścianach prostopadłych lub najkorzystniej na ścianach przeciwstawnych. Jeżeli tylko układ domu nam na to pozwoli. Szkoda, gdyby kominek musiał walczyć o uwagę z telewizorem lub innymi elementami wystroju. Warto również pamiętać o tym, że będzie dawał ciepło więc wszelkie siedziska powinny znajdować się w niedalekiej odległości.

Doskonałą puentą będzie stwierdzenie, że każdy kominek wspaniale ogrzeje zarówno dom jak i atmosferę podczas jesiennych i zimowych wieczorów.