Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Wiszący kominek w salonie

Strona główna » Aktualności » Wiszący kominek w salonie
nowoczesny kominek wiszący, kominek modułowy, telewizor przy kominku

Niecodzienne rozwiązania zachwycają za każdym razem. Czasem są wynikiem potrzeby, czasem estetyki. Czy piec kominkowy również można wpisać w te założenia?

Oczywiście!

Wybór kominków wolnostojących jest ogromy. Z powodzeniem odnajdziemy model, który najlepiej wpisze się w naszą wizję i spełni wszystkie oczekiwania, jakie przed nim stawiamy.

Doskonałym przykładem jest kominek wiszący Balance. Modułowa konstrukcja pieca pozwoli nie tylko na stworzenie wyjątkowego wnętrza, ale także będzie niezwykle praktycznym miejscem do przechowywania.

Podwiesza konstrukcja nadaje lekkości całej zabudowie. Doprowadzenie zimnego powietrza ukryte zostało w ścianie za kominkiem. Ujście spalin natomiast możemy poprowadzić dwojako. Również ukryte za kominkiem, bądź w wersji bardziej industrialnej, z widoczną czarna rurą sięgającą sufitu.

Jest to również jeden z nielicznych modeli, w których palenisko, a zarazem widok ognia, jest tak duże. Drzwiczki otwierane ku górze pozwolą na wygodne dokładanie polan.

A co z dodatkowymi szafkami? Tu również wybór jest spory.

Do wyboru mamy pojemne szuflady, wygodną półkę na drewno, otwarte półki, czy miejsce na telewizor. Całość stworzy wygodny mebel, nadający wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu smiley W połączeniu z zestawem wypoczynkowym w wyrazistym kolorze całość prezentuje się niezwykle efektownie.

Za co jeszcze uwielbiamy kominki wolnostojące od Skantherm?

Przede wszystkim za różnorodność modeli. Znajdziemy tu kominki modułowe, obrotowe, kamienne, okrągłe, wiszące, narożne czy przeszklone na wskroś. Czyli bez względu na to, czy miejsce na piec mamy przeznaczone w centralnej części salonu czy w narożniku – odnajdziemy idealny model.

Ale prawdziwe skarby czają się we wnętrzu. Podwójny deflektor, polerowana szyba, w modelu narożnym szyba gięta, a nie łączona jak w większości wypadków, wermikulit, którym wyłożona jest komora spalania, gruba stal – wszystko to wpływa na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Kominki Skantherm cechują się czystą szybą. Do jej czyszczenia wystarczy zwykły płyn do szyb, bądź specjalna gąbeczka. Nie używamy tu agresywnych środków żrących, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

Wysoka temperatura zachowana w komorze spalania pozwala na maksymalne dopalanie polan, dzięki czemu wytwarzana jest znikoma ilość popiołu. Porządki nie stanowią więc problemu smiley

To tylko niektóre z udogodnień nowoczesnych kominków wolnostojących marki Skantherm. I kolejny zadowolony użytkownik może się o tym przekonać na własnej skórze.

Wiszący kominek w salonie prezentuje się nienagannie smiley