Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Widok ognia z każdej strony! Kominek obrotowy i inne rozwiązania

Strona główna » Aktualności » Widok ognia z każdej strony! Kominek obrotowy i inne rozwiązania
Kominek obrotowy, nowoczesny kominek, piec wolnostojący

Kominki wolnostojące przeżywają prawdziwy boom! Coraz częściej decydujemy się na lżejszy w swojej formie piec typu koza. I nic dziwnego! Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Od łatwego i szybkiego montażu, przez możliwość zmiany miejsca instalacji, po brak generalnego remontu w przypadku wymiany.

Oczywiście przy wyborze kominka do salonu kierujemy się przede wszystkim własnymi preferencjami. Jednak możliwości, jakie przed nami otwiera nowoczesny kominek wolnostojący są naprawdę ogromne!

Szeroki widok ognia

Na czym najbardziej nam zależy, dlaczego w ogóle decydujemy się na kominek w domu? Funkcja grzewcza pieca jest oczywiście ważna. Jednak coraz częściej schodzi ona na dalszy plan. Wielokrotnie znacznie wyżej znajduje się potrzeba posiadania kominka, ponieważ w domu musi być kominek. I już.

Poza takim podejściem najwyżej punktowaną odpowiedzią są doznania czysto estetyczne. Kominek ma być przede wszystkim pięknym elementem wystroju. Marzą nam się także długie zimowe wieczory, z książką i kieliszkiem dobrego wina w ręce, ze wzrokiem utkwionym w hipnotyzującym widoku ognia… Można się rozmarzyć wink

I to jest właśnie to, na co zwracamy największą uwagę wybierając kominek. Czy panoramiczna szyba w kominku zapewni nam wystarczająco szeroki widok na grę płomieni? Czy będą one widoczne z szerszej perspektywy? Czy zobaczę je z innego kąta?

Okazuje się, że rozwiązań jest całe mnóstwo! Renomowany producent kominków wolnostojących Skantherm od lat wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Przedstawia nam ogrom modeli, które zapewnią widok płomieni pod niemal każdym kątem.

Kominki dwuszybowe, trzyszybowe, przeszklone na wskroś i inne

W momencie, gdy piec kominkowy stawiamy w rogu, zależy nam na widoku ognia z dwóch stron. Sprawdzą się w tej roli kominki narożne (Elements), bądź dwuszybowe (Elements 603 2s). Rozwiązanie to będzie także odpowiednie, gdy komin znajduje się w pomieszczeniu i tworzy kolejne załamanie ściany.

Do rozwiązań bardziej panoramicznych możemy zaliczyć kominki trzyszybowe (Elements 603 3s oraz nowość Elements 400 3s), okrągłe bądź eliptyczne (Emotion, Elements Rund, czy Milano Stone). Ciekawym rozwiązaniem jest także piec przeszklony na wskroś, jak np. Elements Tunnel. Ten model idealnie wpasuje się na środku pomieszczenia, w pobliżu wyjścia na taras, bądź jako swego rodzaju oddzielenie dwóch otwartych przestrzeni, np. salonu i jadalni.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest jednak kominek obrotowy

W zależności od modelu, czy wybranej opcji, może on obracać się od 30˚ (na każdą stronę) do nawet 360˚ (jak np. Turn)! Kominki takie pozwalają na dowolne skierowanie komory spalania w każdą stronę. W zależności od tego, czy znajdujemy się akurat w kuchni, na kanapie czy fotelu, za każdym razem możemy cieszyć się pełnym widokiem ognia.

Należy jednak pamiętać, że obrót może być w pełni wykorzystany jedynie w kominku, w którym przewód spalinowy podłączony jest od góry.

Aby obrócić kominek należy odłączyć blokadę, ustawić wybraną pozycję, zablokować blokadę. Tak niewiele wysiłku dla wielkiego efektu smiley

Wybór kominka w salonie

Opcji jest niezmiernie wiele. Każda komora spalania będzie się charakteryzowała czymś innym, każda sprawdzi się w innym wnętrzu. Pamiętajmy, aby świadomie wybrać taki model nowoczesnego kominka wolnostojącego, który w pełni spełni nasze oczekiwania.