Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Widok ognia z dwóch stron - Elements narożny.

Strona główna » Aktualności » Widok ognia z dwóch stron - Elements narożny.
kominek wolnostojący, kominek obrotowy, piec wolnostojący, kominek, nowoczesny piec kominkowy, piec koza, nowoczesny kominek, stalowy piec,

 

Kominek narożny Elements  może być znakomitą ozdobą każdego wnętrza. Tak jak większość kominków pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale i użyteczną. Można go zaprojektować tak, że będzie jedyny w swoim wydaniu. Używając możliwości układania poszczególnych modułów jak klocków można sporządzić ozdobny mebel i kominek w jednym. Nasz piękny Elements wprowadza wyjątkową i przytulną atmosferę, a w chłodne, zimowe wieczory, jest niezastąpionym źródłem ciepła.

  

Lokalizacja kominka narożnego jest bardzo ważna i powinna być dobrze przemyślana, żeby w pełni korzystać z jego atutów. Wszyscy, którzy dopiero budują swój dom, mają ułatwione zadanie. Zupełnie inaczej jest w przypadku istniejących już budynków, w których kominka jeszcze nie postawiono. Tutaj często potrzebny jest remont, gdyż nie wszystkie budynki są wyposażone w komin, więc często jest potrzebne zbudowanie nowej instalacji. Czym należy się kierować podczas wyboru miejsca dla kominka? 

Przede wszystkim należy kierować się tym, aby funkcjonalność pomieszczenia nie została zakłócona. Przy planowaniu kominka nie powinniśmy  umieszczać go blisko drzwi, czy przejść między pomieszczeniami. Ważne jest, żeby nie martwić się o to czy dzieci będą musiały często przechodzić koło pieca lub, że będzie trzeba przestawiać kosz z drewnem ułatwiając przejście. Lepiej tego uniknąć i pewne rzeczy przewidzieć wcześniej, już na etapie przygotowywania remontu.

Narożne kominki, umożliwiają obserwację ognia z dwóch stron. Jest on najczęściej, umieszczany na granicy dwóch pomieszczeń. Wszystko zależy od tego jakie mamy oczekiwania wobec niego.

Większość nowych domów ma zaplanowany kominek w salonie. Czemu jest tak chętnie budowany? Przede wszystkim dlatego, że wprowadza przyjemny klimat i skupia domowników. Dodatkową funkcją jest znakomite źródło ciepła w porach przejściowych, kiedy jeszcze nie ogrzewamy domu albo już przestaliśmy go ogrzewać, czyli wiosną i jesienią.

Jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się widokiem ognia, polecam zdecydować się na kominek narożny. Dzięki temu ogień będzie widoczny z dwóch stron. Kominki narożne doskonale też nadają się do częściowego oddzielenia dwóch pomieszczeń. 

Piece wolnostojące są trochę mniej popularne od wkładów, są jednak ciekawszym elementem wystroju. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie instalacja wkładu jest kłopotliwa. Zazwyczaj tylko częściowo wspomagają istniejący system grzewczy, dzięki czemu ogrzewają nawet duże pomieszczenia.

Kominki z narożną giętą szybą obecnie to najlepsze rozwiązanie. Bogactwo możliwości kreatywnego układania modułów  sprawia, że bez problemu każdy jest w stanie znaleźć coś, dla siebie. Zarówno pod względem estetycznym, jak i cenowym.