Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Skantherm wyjątkowa firma pełna genialnych pomysłów.

Strona główna » Aktualności » Skantherm wyjątkowa firma pełna genialnych pomysłów.
Skantherm kominki, kominek wolnostojący, kominek modułowy, niemiecki design, industrialne kominki, kominek koza, kominek z kamienia, stalowy kominek, nowoczesne kominki

Wyjątkowe miejsce ludzi z pasją. To tam łączy się jakość i formę z funkcjonalnością.

Skantherm tworzy przytulność dzięki wytwarzanym  cieple, nadając piękno i elegancję pomieszczeniom, w których stawiamy piece kominkowe. 

Produkcja niemieckich kominków to najwyższej jakości wzornictwo,  które jest dostosowywane do każdego modelu kominka w obszernym procesie rozwoju.  Dozwolone jest wszystko, co tworzy idealną symbiozę formy, funkcjonalności technicznej i absolutnie dobrego designu. Wszystkie modele kominków powstają w wyniku współpracy z renomowanymi  projektantami, którzy wyznają filozofię łączenia designu z praktycznym i wygodnym użytkowaniem. Sukcesem firmy są ludzie, to Oni tworzą naprawdę z pasją co przeradza się w sukces. Właśnie dzięki wyjątkowym pracownikom fabryka Skantherm stała się jednym z wiodących producentów nowoczesnych, zorientowanych na design pieców. 

To rodzinna firma, która powstał 40 lat temu, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Napędza rynek pieców wolnostojących na drewno, swoimi nowymi, kreatywnymi pomysłami.

Wszystkie piece wykonane w Skantherm to najwyższej jakości produkty, które spełniają maksymalne standardy jakości produktu, wzornictwa produktu i najwyższego poziomu technicznego wykonania. Powstają, by towarzyszyć domownikom przez całe życie. Właśnie to wyróżnia firmę, że posiada zespół profesjonalistów, którzy przez cały okres użytkowania oferują szybką oraz wykwalifikowaną pomoc w przypadku pytań i problemów nawet po wielu latach.

Produkcja w kominków Skantherm to prawdziwe rzemiosło połączone z najnowocześniejszą technologią. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Oelde w Westfalii. Wspomniane procesy produkcyjne gwarantują najwyższą jakość i standardy środowiskowe na każdym etapie produkcji. Każdy piec przed opuszczeniem fabryki i dostawą do klienta przechodzi szereg starannych kontroli jakości. 

Nowoczesna produkcja w fabryce Skantherm spełnia najwyższe wymagania tworząc kominki do nowoczesnych wnętrz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Wszystkie piece Skantherm posiadają certyfikaty pozwalające na ich zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Spełniają wymogi certyfikatów jakościowych DIN 18891 oraz DIN EN 13240 wydanych przez niezależny Instytut Rhein-Ruhr Feuerstatten Prüfstelle w położonym w Niemczech Essen.  Zastosowano w kominkach system RLU zatwierdzony przez Niemiecki Instytut DiBt (certyfikat ważny dla produktów w całej Europie) sprawia, iż piece firmy Skantherm to kominki energooszczędne, idealne  do domów z rekuperacją (wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła). Jest to możliwe, ponieważ kominki z systemem RLU to kominki działające niezależnie od powietrza znajdującego się w pomieszczeniu.


Designerskie kominki swój wyjątkowy wygląd zawdzięczają współpracy z czołowymi projektantami wzornictwa. Każdy piec przed opuszczeniem fabryki przechodzi przez złożony proces wewnętrznej kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Dzięki staraniom specjalistów mamy pewność, że wybrany kominek  został wykonany z najwyższą precyzją oraz przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. 

 Kominki Skantherm możemy określić mianem  Ekologicznych, gdyż są zgodne z normami Ekoprojektu, posiadają wysoką sezonową efektywność energetyczną (78-81%). Ważna zaletą jest niska emisja cząstek stałych (PM), niska emisja organicznych związków gazowych (OGC) oraz niska emisja tlenku węgla (CO) i tlenku azotu (NOx).

!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!