Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Shaker - koza idealna do małych pomieszczeń.

Strona główna » Aktualności » Shaker - koza idealna do małych pomieszczeń.
koza, nowoczesny kominek, shaker, piec wolnostojący, kominek wolnostojący, stalowy piec kominkowy, stalowa koza , stalowy kominek, nowoczesny kominek, design, industrialny kominek

Któż z nas nie marzył o przytulnym kąciku z kominkiem? Niestety nie każdy dysponuje wystarczającą przestrzenią, żeby wstawić duże palenisko. Bez obaw, nic straconego! Nawet w niewielkim pomieszczeniu, można zaaranżować salon z kominkiem w roli głównej. Kominek Shaker z niemieckiej fabryki Skantherm to idealne rozwiązanie! Można z łatwością go wkomponować w niewielką przestrzeń…

Przez długie lata kominek służył do ogrzewania jednego pomieszczenia, jak i  całego domu. Od niedawna jednak jego funkcja uległa zmianie. Nowoczesne piece wolnostojące obecnie pełnią rolę bardziej dekoracyjną niż praktyczną… 

Shaker to niezwykle wydajny energetycznie piec. Jego użytkowanie jest bardzo ekonomiczne. Posiada wyjątkowy design, który zdobywa szerokie grono zwolenników. Kominek shaker dostępny jest z krótką lub długą ławką, pozwala ona wygodnie usiąść i cieszyć się bliskością ognia, tak jak kiedyś za dawnych czasów. 

Idealnie współgra zarówno z nowoczesną jak i klasyczną aranżacją wnętrza a to wszystko dzięki nowoczesnej formie, przypominającej kształtem dawną kozę.

Zastosowano w piecu w specjalny system dopływu powietrza, który dba o nienaganną czystość szyby. Szyba w piecach  firmy Skantherm są powlekane specjalną powłoką pirolityczną, która odbija do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania w porównaniu z szybami bez powłoki. Wyższa temperatura spalania w piecu pozwala spalać drewno do końca.

 

Jednym z istotniejszych walorów szyb kominków Skantherm jest Czystość, którą gwarantuje specjalistyczny poler oraz podwójny nadmuch na szybę.  Oba te elementy nie  pozwalają osadzać się pyłom na szybie a dzięki temu możemy się cieszyć czystym obrazem ognia.

 

Obraz płonącego ognia oglądany przez szybę, która nie jest polerowana oraz nie posiada powłoki pirolitycznej jest mniej wyraźny i rozmazany. Szyba z czasem jest tłusta i wygląda na przyciemnioną. 

Nowoczesny piec wolnostojący shaker otrzymał wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych Akademiach Designu, m.in.: Red dot, Good design, Designpreis.

Aranżacja nastrojowego wnętrza z kominkiem shaker to nic prostszego. Stawiamy wygodną sofę lub kilka, miękkich foteli naprzeciwko kominka. Pomiędzy siedziskiem a kominkiem stawiamy niewielki stolik kawowy a salon stanie się miejscem spotkań i relaksu, przy którym będzie panować przytulna atmosfera. Ciepło z kominka daje niesamowite odprężenie i od razu wprawia w lepszy nastrój. Shaker kojarzy się nie tylko z otrzymywanym ciepłem, ale również z efektownym elementem dekoracyjnym. 

Odpowiedzią na poszukiwanie dobrego kominka wolnostojącego, warto zdać się na opinie fachowców i zadowolonych klientów. Według nich takim kominkiem jest kominek Shaker. 

Jest wytrzymały i bardzo łatwy w obsłudze, a ponadto elegancki. Salon z kominkiem to coraz popularniejsze rozwiązanie, dzięki któremu tworzy się romantyczny klimat. Odpowiednio zaaranżowany salon z kominkiem podkreśli charakter tradycyjnego wnętrza oraz ociepli nowoczesne aranżacje.