Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Odkryj sztukę oraz zalety kominków wolnostojących Skantherm.

Strona główna » Aktualności » Odkryj sztukę oraz zalety kominków wolnostojących Skantherm.
Skantherm kominki, kominek wolnostojący, kominek modułowy, niemiecki design, industrialne kominki, kominek koza, kominek z kamienia, stalowy kominek, nowoczesne kominki

Skantherm to niemiecki producent nowoczesnych kominków wolnostojących spełniających najwyższe wymogi jakości i designu. Produkty firmy Skantherm to nie tylko nowoczesne piece wolnostojące wysokiej jakości, ale przede wszystkim kominki, które są idealne do domów energooszczędnych i pasywnych.

Skantherm tworzy kominki do nowoczesnych wnętrz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Wszystkie piece spełniają wymagane standardy jakościowe. Najważniejsze jednak jest to, że  posiadają certyfikaty pozwalające na zastosowanie w ekobudownictwie. Designerski wygląd  zawdzięczają współpracy z czołowymi projektantami wzornictwa.

Skantherm dąży do perfekcji, głównym napędzającym czynnikiem jest bezpieczeństwo, funkcjonalność, styl i estetyka. Równie ważna jest innowacyjność, która jest jednym z podstawowych czynników.

Wszystkie piece firmy Skantherm wyróżniają się łatwością użytkowania. Wystarczy chwila i możemy się cieszyć piękną wizją ognia.

Wszystkie produkowane przez Skantherm kominki spełniają wymogi certyfikatów jakościowych DIN 18891 oraz DIN EN 13240 wydanych przez niezależny Instytut Rhein-Ruhr Feuerstatten Prüfstelle w położonym w Niemczech Essen. Każdy z piec wolnostojących wytworzony w niemieckiej fabryce przechodzi złożony proces wewnętrznej kontroli jakości na każdym etapie jego powstawania podczas produkcji. Dzięki skutecznym wysiłkom specjalistów możemy być pewni, że Nasz wybór wymarzonego kominka został wykonany z najwyższą precyzją oraz przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

 

Ogień stanowi fundament cywilizacji człowieka i już od dawna zapewniał ludziom niezbędne ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa. Pomimo tego, że czasy się zmieniły na tyle, iż ogień nie jest niezbędny do funkcjonowania w społeczeństwie, to niemniej atmosfera jaką tworzy w domu w dalszym ciągu jest wprost magiczna.

W zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż obecność płonącego drewna w salonie. Wprowadza to niesamowity klimat i sprzyja relaksowaniu się, obniżając poziom stresu. Niski poziom hormonu stresu pozwala na osiągnięcie niższego ciśnienia, a to z kolei poprawia jakość pracy serca. Jest to szczególnie ważne dla osób z nadciśnieniem. Jedną z największych zalet jest niepowtarzalny zapach drewna, który wprowadza do atmosfery domu świeżość i naturalność.

Światło, które emitują promienie, posiada niską temperaturę barwową. Cofnijmy się do czasu, w którym ewolucja stworzyła człowieka wtedy to wschodzące i zachodzące słońce regulowało tryb życia. Tym oto sposobem światło o tej barwie kojarzy się z zachodzącym słońcem, a to kolejnie wysyła sygnał dla mózgu o zbliżającym się czasie nocnego wypoczynku. Analogicznie światło białe, o wysokiej temperaturze barwowej, bardzo pobudza i nadaje się do pracy. Dlatego o porze wieczornej należałoby unikać ostrego, jasnego światła. Światło, które dają nam migoczące płomienie ognia uspokaja, relaksuje oraz przygotowuje mózg do odpoczynku. Dlatego posiadanie kominka w domu jest idealnym rozwiązaniem na poprawę jakości snu.

Kolejną dość istotną zaletą, o której warto o niej wspomnieć to że posiadanie kominka może obniżyć wilgotność powietrza nawet o kilkadziesiąt procent! Dzięki temu paląc w kominku mamy gwarancję, że nie pojawi się w domu wilgoć, jak również pomoże  pozbyć wszelkiej pleśni. Wszyscy doskonale wiemy, że w  pleśń i wilgoć w domu negatywnie wpływają na układ oddechowy.

Kominki emitują dużo ciepła, w szczególności w pomieszczeniach, w których są zainstalowane. Już sama obecność pieca pozwala przyspieszyć leczenie wszelkich przeziębień, ale i nie tylko. Ciepło ognia pomaga również w ograniczaniu bólu reumatycznego.

Skantherm oferuje nam jedną z najbardziej cenionych przez klientów wartości, charakterystycznych dla kominków wolnostojących - Estetykę.