Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Nowoczesny kominek do salonu - odsłony kominka Ator

Strona główna » Aktualności » Nowoczesny kominek do salonu - odsłony kominka Ator
nowoczesny kominek kamienny, kominek typu koza, kominek ze steatytu

 

Nowoczesny kominek wolnostojący w salonie to marzenie każdego z nas. Zwłaszcza modele kamienne niesamowicie ocieplają wnętrze - dosłownie i w przenośni wink

Zwróćmy uwagę, że tzw. kozy wykonane mogą być z różnego rodzaju kamienia. Każdy z nich będzie cechował się innymi właściwościami czy estetyką. A co za tym idzie, aranżacja naszego salonu w każdym przypadku będzie prezentować się nieco inaczej.

Wszystkie odsłony kominka Ator pozwolą nam zauważyć różnice i, być może, odnaleźć własny, idealny kominek typu koza smiley

Ator jest chyba jednym z najbardziej popularnych piecyków kamiennych od Skantherm. Zachwyca designem, kompaktowymi, ale nie zupełnie małymi wymiarami, dbałością oo detale, wykończeniem.

kominek ze steatytu

Wykonany może być z trzech rodzajów kamienia: steatytu, piaskowca, kamienia creme oraz tradycyjnie, w najsurowszym wydaniu, ze stali.

Chyba najbardziej popularne są kominki ze steatytu. Kamień stosowany przez Skantherm pochodzi z Finlandii i poddawany jest obróbce ręcznej. Wyglądem przypomina beton, jednak w dotyku jest wyjątkowo gładki, wręcz satynowy. 

kominek kamienny ze steatytu, nowoczesny kominek do salonu

Jest skałą wyjątkowo twarda i wytrzymałą, odporną na wodę czy środki chemiczne. Jednak to, co dla nas może okazać się najbardziej kluczowe, to jego zdolności akumulujące ciepło. Kominek kamienny ze steatytu bardzo szybko absorbuje wydzielane ciepło, a oddaje je powoli i równomiernie. Dlatego jeszcze długie godziny po wygaszeniu paleniska możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem. 

Odcień szarości, niemal betonowe wykończenie sprawia, że kominek ten idealnie sprawdzi się nie tylko w tradycyjnym wnętrzu. Doskonale też uzupełni bardziej nowoczesną aranżację. 

Często wybieranym rozwiązaniem jest również piaskowiec. Ciepły odcień brązu do złudzenia przypomina drewno :) Jego powierzchnia jest już bardziej chropowata. Sam kamień może różnić się między sobą chociażby ilością ciemniejszych warstwowych pasm. Doskonale ociepla każde wnętrze, najmniej sprawdzi się w surowym, nowoczesnym, loftowym wnętrzu. Jednak bardziej zdecydowani lubią przełamać takie style właśnie kominkiem z piaskowca. 

kominek kamienny z piaskowca, nowoczesny kominek wolnostojacy

Chyba najbardziej niedocenianym wykończeniem pozostaje kamień creme. Delikatność, jaką za sobą niesie faktycznie wymaga odpowiedniej oprawy. Myślę, że najlepiej sprawdzi się w jasnym, rustykalnym wnętrzu. Pokochają go również, modne ostatnimi czasy, wnętrza w stylu boho. 

Dotyczy to zwłaszcza modelu Ator Plus, gdzie warstwa kamienia jest grubsza i nie jest on wykończony stalą. W przypadku kominka z elementami stali, Ator, całość nabiera bardziej nowoczesnego charakteru, i wtedy z powodzeniem odnajdzie się również w nowoczesnym salonie.

​   ​jasny kominek kamienny, kominek z jasnego kamienia, piecyk na drewno do salonu

 

 kominek typu koza z kamienia

A do wnętrz nowoczesny, loftowych, gdzie potrzebujemy niedużego pieca kominkowego polecam Ator wykonany ze sali. Jego surowe wykończenie idealnie zgra się z całością aranżacji. A sam widok płomienia doda wyjątkowego ciepła smiley

kominek stalowy, nowoczesna koza

Jeden model, wiele różnych możliwości. Skantherm pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, że każdy znajdzie tu wymarzony kominek do salonu. 

Pamiętajmy, że style są po to by się nimi bawić. Nie bójmy się ich ze sobą łączyć. Efekt na prawdę może nas zaskoczyć smiley