Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Nowoczesne kominki wolnostojące – kto tworzy dla Skantherm?

Strona główna » Aktualności » Nowoczesne kominki wolnostojące – kto tworzy dla Skantherm?
nowoczesny kominek, kominek wolnostojący, kominek na nóżkach, piec kominkowy

Najnowsze technologie, wyjątkowe wzornictwo, najwyższa jakość wykonania, ale kto za tym wszystkim stoi? Kto projektuje nowoczesne kominki wolnostojące?

Same sławy!

Skantherm postawiło na współpracę z wieloma słynnymi projektantami i architektami. Zdobywcy wielu międzynarodowych nagród stworzyli dla niemieckiego producenta kominków wyjątkowe kolekcje, które od lat mogą zdobić i ogrzewać nasze wnętrza.

Do chyba najsłynniejszych należy Antonio Citterio. To włoski projektant, którego, jak sam przyznaje, nie interesuje chwila czy moda. Najważniejsza dla niego jest funkcjonalność, to jak produkt będzie sprawdzał się przez lata. Dzięki klasie, jaką cechują się jego projekty, zyskał przydomek Gentelmena Designu.

Jego dziełem dla Skantherm jest nieśmiertelny Shaker. Kominek wolnostojący na nóżkach zachwyca lekkością, prostym, a jednocześnie wyjątkowym designem. Piec kominkowy z ławką krótką bądź długą ławką pozwala na wkomponowanie go w każdą aranżację. W fantastyczny sposób łączy ze sobą cechy rustykalne i współczesne, nowoczesne. Jest to idealny nieduży kominek do każdego salonu smiley

Wyjątkowym pomysłem na piece kominkowe wykazał się także prof. Wulf Schneider. Niemiecki projektant i architekt patrzy na swoje projekty wieloaspektowo, powstają one ze skrupulatnego planowania. Dzięki temu złożone problemy i zadania przekształcane sa w całkowicie zintegrowane rozwiązania i produkty.

Tak powstała seria kominków modułowych Elements. Kilka wyjątkowych komór spalania (w tym narożna, trzyszybowa czy przeszklona na wskroś, a nawet kominek okrągły) można dowolnie łączyć z dwoma rozmiarami boksów. Umożliwiają one dowolną konfigurację w pionie czy poziomie. Tworząc indywidualny projekt kominka wolnostojącego mamy pewność, że będzie on niepowtarzalny smiley Dodatkowo, jest to idealny model do tzw. zadań specjalnych. W łatwy i estetyczny sposób ukryjemy rury przyłączeniowe, czy np. zniwelujemy problem ze zbyt oddalonym dolotem powietrza.

Kolejny niebanalny model stworzony został przez Marie Schmid Schweiger oraz Floriana Viererbl. To pełni nie sztandarowych pomysłów designerzy, którzy słyną zwłaszcza z tworzenia niecodziennych projektów mebli i akcesoriów do wnętrz i ogrodów. Ich projekty charakteryzują się precyzyjną funkcjonalnością, niezależnością w połączeniu z wymogami estetycznymi i wyrafinowaną prostotą.

Spod ich ręki wyszedł Turn. Idealnie wyważony kominek obrotowy na nóżce. Szeroka, panoramiczna szyba pyrolityczna, dzięki której widok ognia zapewniony został w jakości 3D. Przeciwwagę stanowi miejsce na drewno, dzięki któremu polana będą zawsze pod ręką. Nowoczesny kominek Turn idealnie sprawdza się na środku pomieszczenia. Dzięki funkcji obrotowej możemy ustawić palenisko w dowolną stronę.

Prócz nich jest oczywiście wielu innych, jak Peter Maly czy Carsten Gollnick.

Jak widać Skantherm postawił na projektantów i architektów z czołówki branży. Wszystkie projekty cechują się wyjątkowym wzornictwem, funkcjonalnością i prostą formą. Prócz tego te nowoczesne piece kominkowe są idealne do domów energooszczędnych i pasywnych, wszystkie spełniają normy Ekoprojektu.