Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Nowość w Skantherm!

Strona główna » Aktualności » Nowość w Skantherm!
nowoczesny kominek wolnostojący, kominek trzyszybowy, czarny kominek

W ostatnim czasie dużo się mówi o ograniczeniach dotyczących korzystania z kominków. W zależności od regionu naszego kraju są one bardziej bądź mniej restrykcyjne.

Wszystkie skupiają się jednak wokół norm Ekoprojektu, jakie muszą spełniać nowomontowane piece.

Musimy pamiętać, że wszystkie nowoczesne kominki Skantherm od lat spełniają wymagania Ecodesignu

A dowodem na to, że branża kominkowa w dalszym ciągu doskonale się rozwija jest nowy model kominka Elements :D

Elements 400 3s jest kontynuacją kultowych już kominków modułowych. Pośród modeli narożnych czy przeszklonych na wskroś odnajdziemy kolejny wariant o szerokości 40cm. Z tą różnicą, że tym razem widokiem płomienia możemy cieszyć się z trzech stron. Do tej pory możliwe było to jedynie przy modelu o szerokości 60 cm.

W związku z tym, że nie zawsze mamy miejsce na szerszy model, Skantherm wychodzi naprzeciw naszym potrzebom.

Najnowszy kominek trzyszybowy, tak jak jego poprzednicy, zalicza się do klasy energetycznej A+, jego sprawność wynosi 82%.Moc 7kW z powodzeniem dogrzeje nam powierzchnię ok. 70 m2. Pamiętajmy jednak, że ciepło rozchodzi się po otwartej przestrzeni, również na piętro. Dlatego też, jeżeli nie mamy zamkniętego salonu, wcale nie musi on mieć 70m2, aby wstawić do niego kominek J

Jak wiele naszych modeli, bez trudu podłączymy go zarówno do góry, jak i od tyłu, z boku. Dzięki temu mamy znaczny wpływ na to jak wygląda nasz kominek oraz na ile widoczna będzie rura podłączeniowa.

Na co warto zwrócić uwagę szukając odpowiedniego kominka?

Często podstawowym wyznacznikiem jest cena kominka. Jest to zrozumiałe. Jak ze wszystkim, szukamy najbardziej atrakcyjnej oferty mieszczącej się w naszym budżecie. Jednak w momencie, gdy o kominku zaczynamy myśleć nie jak o dekoracji, ale jak o sprzęcie, którym w rzeczywistości jest, zmienia się również nasze podejście do ceny.

Warto uzmysłowić sobie, że jest to kolejna instalacja grzewcza w naszym domu. Od jej prawidłowego działania zależy nasze bezpieczeństwo.

A myśląc bezpieczeństwo na pierwszy plan wysuwa nam się kwestia oparzenia. Pół biedy, jeżeli w domu przebywają głównie dorosłe osoby, jednak co zrobić, gdy mamy małe dzieci bądź zwierzęta?

Oczywiście dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju bramki zabezpieczające. Jednak zwróćmy również uwagę na to, z jakiego materiału wykonany został piec. Stal czy kamień nie nagrzewają się tak mocno jak np. żeliwo. W przypadku tego ostatniego łatwo o oparzenie.

Użytkowanie kominka ułatwia także zimna klamka czy samozamykające się drzwi.

kominek narożny

Jakie znaczenie ma to, czym wyłożony jest kominek?

Wermikulit o dużej gęstości, jaki zastosowany został w nowoczesnych kominkach Skantherm, jest doskonałym materiałem izolującym. Ciepło, w znacznym stopniu zostaje zatrzymane w komorze spalania, przez co obudowa nie nagrzewa się do wysokich temperatur. Dzięki temu kominek możemy przystawić niezwykle blisko ściany.

Co jeszcze? Rzadziej możemy dokładać do kominka, uzyskujemy mniej popiołu.

Dodatkowo, podwójny deflektor sprzyja dopalaniu spalin, dzięki czemu emisja niepożądanych związków jest ograniczona do minimum.

Zalety kominka wolnostojącego

Przede wszystkim oszczędność miejsca. Bez względu na to, jaki model wybierzemy będzie on zajmował mniej miejsca oraz sprawiał wrażenie lżejszego niż zabudowa wkładu kominkowego. Również podłączenie takiego pieca będzie znacznie łatwiejsze niż stworzenie obudowy kominka np. z płyt.

Wymiana kominka czy zmiana miejsca jego montażu (tak, to jest możliwe smiley) nie wiąże się z remontem całego wnętrza smiley

Bez względu na to czy będzie to kominek narożny czy z kamienia, czy postawimy go w salonie czy sypialni – wszystkie kominki wolnostojące Skantherm staną się nie tylko pięknym elementem wystroju wnętrza, ale przede wszystkim bezpiecznym i ekologicznym urządzeniem, które nas nie zawiedzie.