Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Małe kominki do zadań specjalnych

W jaki sposób wyobrażacie sobie miejsce na swój kominek? Ja, oczami wyobraźni, widzę najczęściej dużą wolną przestrzeń, tuż obok wystającego komina tworzącego przytulny kąt, idealny na wolnostojący piec. Do tego wieczorem ciepły koc, książka, kubek ciepłego kakao (bądź kieliszek wina :D) i niczego więcej mi nie trzeba :D
To tyle jeżeli chodzi o wyobrażenia. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Po zakończonej budowie okazuje się, że np. komin stoi tuż przy schodach na piętro albo po rozplanowaniu aranżacji wnętrza zostaje nam niewiele miejsca na kominek. Nie oznacza to jednak, że musimy z niego zrezygnować. Dostępnych jest wiele modeli, które fantastycznie odnajdą się w takim miejscu.

Kominek przy schodach

Kominek przy schodach

Fantastycznym przykładem jest koza wolnostojąca Shaker. Nowoczesny wygląd kominka i kompaktowe wymiary (oczywiście w wersji z krótką ławką) pozwalaja na wykorzystanie go na niewielkich przestrzeniach, gdzie stanie się pięknym elementem aranżacji. Jak np. na zdjęciu poniżej, gdzie stanął w niedalekiej odległości od schodów :)

Modułowy kominek wolnostojący

Modułowy kominek Elements Front 400

Innym przykładem kominka do zadań spejalnych jest Elements Front 400. Zarówno szerokość jak i głębokość kominka wynosi zaledwie 40cm, co pozwala na ustawienie go niemal wszędzie. Dodatkowo, dzięki dodatkowym modułom, mamy tu możliwość dostosowania wysokości kominka do własnych wyobrażeń.

Kominek Merano ze stali

Kominek Merano ze stali

Oczywiście Skantherm w swojej ofercie posiada też bardziej tradycyjne wersje kominków wolnostojących o niewielkich wymiarach. Dodatkowo dostępne są także w wersji obłożonej kamieniem, dzięki czemu mamy większy wpływ na kolor samego kominka. Mowa tu np. o Atorze, Beo czy Merano (który ma tylko 43 cm głębokości!), które dostępne są także w wersji obłożonej kamieniem. Dzięki temu mamy wpływ na kolor kominka, a co za tym idzie, większe możliwości aranżacyjne. Prócz tego kamień wpływa na większe zdolności akumulacji ciepła pieca wolnostojącego. 
Jak widać wybór jest spory. Nie oznacza to jednak, że małe kominki sprawdzą się tylko w ciasnej przestrzeni. Z powodzeniem zaaranżujemy je niemal wszędzie.
I jeszcze taka mała dygresja. Pamietajmy, że w większości przypadków możemy zmienić ustawienie komina, czy to na etapie projektu, czy we wczesnej fazie budowy. Ważne, by w odpowiednim momencie wyobrazić sobie efekt końcowy i w porę zareagować. Co w momencie gdy się spóźnimy i komin juz stoi? Aranżujemy kominek dostosowany do miejsca - a jak już widać, jest w czym wybierać :) Jest jeszcze jedna opcja - komin na kominku lub komin zewnętrzny.

Dane teleadresowe Skantherm: