Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Kominki a rekuperacja

Strona główna » Aktualności » Kominki a rekuperacja

Kominki z RLU. Dzięki zmianie stylu życia na bardziej ekologiczny, częściej decydujemy się na budowanie domów z rekuperacją i energooszczędnych. Jak posiadanie kominka wolnostojącego wpływa na rekuperację? Czy w ogóle można zamontować piec w domu z wentylacją mechaniczną?

Niestety, większość modeli kominków, które są dostępne na rynku nie spełniają odpowiednich wymogów i nie posiadają systemu RLU, który jest niezbędny, jeśli chcemy zamontować piec. Zainstalowanie kominka, który nie jest przystosowany do domu z rekuperacją, nie tylko może zakłócać pracę rekuperatora, ale może też powodować cofanie się czadu, a to zagraża bezpieczeństwu, a nawet zdrowiu domowników. Czy jeśli decydujemy się na dom energooszczędny, musimy zrezygnować z marzeń o kominku? Nie, jeśli zdecydujemy się na model, który posiada system RLU.

Jak znaleźć kominek, który będzie spełniał wymagania? Firma Skantherm posiada wiele pieców wolnostojących, które zostały wyposażone w system RLU, dlatego świetnie sprawdzą się w domach z rekuperacją. Kominki te są funkcjonalne, wydajne, a co najważniejsze – bezpieczne. Plusem jest to, że mają niezwykły minimalistyczny design, dlatego będą pasowały do wielu aranżacji.