Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Kominki akumulujące ciepło

Strona główna » Aktualności » Kominki akumulujące ciepło
kominek kamienny ze steatytu, kominek akumulacyjny, nowoczesny piec kamienny

Kominek w salonie staje się niemal stałym elementem wyposażenia domu. Nic dziwnego. Trudno się oprzeć wyjątkowemu klimatowi w zimowy czy jesienny wieczór. To uzależnia smiley

Ale coraz częściej nie tylko klimat czy wyjątkowy design nowoczesnego pieca kominkowego decyduje o jego wyborze. Znaczenie mają także zdolności cieplne kominka. Wybierany jest jako alternatywa ogrzewania, czy to gazowego czy elektrycznego. Zabezpieczamy się. Zawsze lepiej skupić się przy kminku, który odpowiednio dobrany pozwoli ogrzać naprawdę sporą powierzchnie, niż szukać puchowej kurtki, bo z jakiegoś powodu padło główne ogrzewanie. Wtedy wspominamy „kaflaki” z domy babci, trochę drewna i już można było przytulić się do ciepłego pieca wink

Teraz też to możemy mieć! I to nie tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na kaflowy kominek. Przecież nie pasuje do każdego wnętrza. Warto przyjrzeć się nowoczesnym kominkom wolnostojącym ze stali, które mogą zostać wyposażone w tzw. moduł magazynowania ciepła. Jest on częścią pieca, nie zakłóca jego designu ani formy, wygląda nowocześnie, a spełnia fantastyczna funkcję. Magazynuje wytworzone ciepło, i oddaje je jeszcze kilka godzin po wygaszeniu paleniska.

kominek akumulacyjny, kominek modułowy

A wszystko za sprawą kamienia magnetytowych. Jest to jeden z najlepszych materiałów, jeżeli chodzi o zdolności akumulujące kominka. Umiejscowione tuż nad komorą spalania absorbują wytworzone ciepło, aby później móc je oddawać przez długie godziny.

Jakie kominki akumulacyjne proponuje Skantherm?

Wybór jest naprawdę spory. Całą kolekcję kominków modułowych Elements możemy wyposażyć w kamienie magazynujące ciepło. Mieszczą się one w górnych modułach.  Nie pomyśleliśmy o tej opcji na początku? Nic straconego. Kamienie akumulujące kominka możemy dołożyć do górnych modułów również w późniejszym terminie.

Jednym z ulubionych jest także kominek wolnostojący o zaoblonym kształcie, Emotion. Jego mocna stroną jest panoramiczna szyba, jedna z największych, zapewniająca szeroki widok ognia z niemal każdej strony. Dodatkowym udogodnieniem może być także możliwość obrotu, co znacznie poszerza perspektywę widoku płomieni.

kominek akumulujący z panoramiczną szybą, kominek obrotowy

Ciekawą opcją, bardziej klasyczną są także kominki kamienne. Tu również możemy dodać kamienie akumulujące, jednak w tym wypadku wygląd zewnętrzny kominka akumulacyjnego się nie zmieni.

Możliwości nowoczesnych kominków wolnostojących są niemal nieograniczone. W chwili obecnej opcja magazynowania ciepła jest jedną z najczęściej wybieranych. Pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.