Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Kominek na drewno do ogrodu - pamiętajmy, że drewno jest EKO!

Strona główna » Aktualności » Kominek na drewno do ogrodu - pamiętajmy, że drewno jest EKO!
Kominek na drewno na taras, kominek do ogrodu, kominek ze stali corten

 

W obecnej sytuacji coraz bardziej doceniamy możliwość spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Z racji nadejścia wiosny oraz długotrwałego zamknięcia prawdziwy boom przeżywają działy ogrodowe. Inwestujemy we własne zielone przestrzenie - ogrody, tarasy, domki letniskowe na łonie natury. Jeżeli jeszcze nie mamy takiego miejsca - szukamy go.

A potem dostosowujemy go do własnych potrzeb, wizji. Tworzymy wyjątkowa przestrzeń, w której dane nam będzie odpocząć, zrelaksować się, poczuć się wolnym. 

Jednak zmiana przytulnego salonu na zielony ogród wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z serca domu, jakim jest ogień.

Oczywiście pierwsze co przychodzi nam na myśl to klasyczne ognisko smiley Mamy jednak świadomość, że nie zawsze spełnione są warunki na jego zorganizowanie. 

Inne opcje to otwarte palenisko, biokominek…

Ale co powiecie na kominek na drewno przystosowany do użytku na zewnątrz? 

Proponujemy Ticino Campfire od zaprzyjaźnionej marki Conmoto!

Kominek wykonany został ze stali corten, z wygodnym wylotem dymu oraz półką na drewno pod komorą spalania. Dzięki temu staje się elementem niezwykle designerskim, a zarazem funkcjonalnym - mamy pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia smiley

Stal corten jest odporna na korozję. Pod wpływem naprzemiennego działania deszczu i słońca wytwarza patynową powłokę, która zabezpiecza ją przed rdzewieniem. A jednocześnie odpowiada za wyjątkowy rdzawy kolor, który niezwykle efektownie komponuje się z zielenią ogrodu czy tarasu smiley

Kominek na drewno do ogrodu czy na taras pozwoli stworzyć wyjątkową atmosferę również na zewnątrz, a my nie musimy rezygnować z tego, co sprawia nam przyjemność smiley

 

Ale wróćmy na chwilę do samego palenia drewnem.

Pamiętajmy, że drewno jest odnawialnym źródłem energii (OZE). 

W wielu miejscach na świecie powraca się do tego surowca i promuje ogrzewanie gospodarstw domowych właśnie drewnem. 

Przykładem może być Austria. W Wiedniu w 2019 roku wprowadzono zakaz instalowania urządzeń na paliwa kopalne. Można za to uzyskać dotację na piec zasilany biomasą. A sam Wiedeń po raz dziesiąty został wyróżniony pod względem jakości i komfortu życia. Pod uwagę brane były również czynniki środowiskowe.

Oczywiste jest także to, że samo spalanie neutralnego pod względem emisji CO2 drewna nie wystarczy. Konieczna jest również edukacja, nasza wiedza na temat tego, czym palić w kominku, jak palić, jak dbać o instalacje. Kosztuje nas to niewiele wysiłku, a komfort, jaki dzięki temu zapewnimy sobie i naszym bliskim jest bezcenny!