Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Kominek do zabudowy czy wolnostojący?

Strona główna » Aktualności » Kominek do zabudowy czy wolnostojący?
nowoczesny kominek wolnostojący obrotowy

Wbrew pozorom wiele osób boryka się z tym pytaniem. Czasem spekulacje trwają niemal do ostatniej chwili. Wiemy, że chcemy kominek, tylko jaki?

 

Jaki nowoczesny kominek wybrać, aby współgrał z naszym wnętrzem?

Na początek warto uświadomić sobie kilka podstawowych różnic pomiędzy kominkami do zabudowy, a wolnostojącymi.

Montaż wkładu kominkowego wiąże się z większymi pracami budowlanymi. Odpowiednia obudowa kominka zajmuje zazwyczaj sporo miejsca i niejedno wnętrze może zostać przez nią przytłoczone.

W tym momencie pojawia się również pytanie, czym wykończyć nowoczesny kominek?

Pomalowana ściana? Płytki? Może cegła? Beton? Możliwości jest sporo. Ważne, by dopasować wykończenie zabudowy wkładu do naszej aranżacji, a jednocześnie zachować równowagę, by nie przytłumić widoku ognia, na którym przecież najbardziej nam zależy.

 

A koza?

Jest dużo łatwiejsza w montażu. Przy odpowiednio przygotowanym dolocie u ujściu spalin proces ten trwa parę chwil. Znacznie więcej czasu poświęcimy na sam wybór modelu smiley A jest w czym wybierać.

Kominek narożny, kominek modułowy, piec z kamienia, kominek wiszący, kominek obrotowy…. Możliwości jest naprawdę dużo. Z powodzeniem odnajdziemy taki model, który w pełni spełni nasze oczekiwania.

Dodatkowo mamy możliwość postawienia takiego pieca wolnostojącego w niemal każdym miejscu. Klasycznie – pod ścianą czy w narożniku. W świetle przeszklonej ściany? Kominek na środku salonu? Nie ma najmniejszego problemu. 

Mało tego, jeżeli w pewnym momencie stwierdzimy, że jednak kominek będzie lepiej wyglądał w innym miejscu czy pomieszczeniu – nie ma problemu z jego przestawieniem i przyłączeniem do innego komina. Nie ma innego komina? Nic straconego – z łatwością zamontujemy komin na kominku lub komin zewnętrzny. 

Ciepło z kominka

Bez względu na to, na jaki model się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na moc nowoczesnego kominka. Warto ją dopasować do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Przyjmuje się, że 1kW jest optymalny dla 10-12 m2 powierzchni o standardowej wysokości ok. 2,5 m. Jednak warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zbudowany jest nasz dom. Jeżeli królują w nim otwarte przestrzenie, otwarte klatki schodowe, warto uwzględnić również ten obszar. Przyjemne ciepło rozejdzie się wtedy niemal po całym domu :)

 

Aranżacje z kominkami wolnostojącymi

Nowoczesne piece wolnostojące Skantherm fantastycznie wpiszą się w każdy wystrój wnętrza. Mnogość modeli, kolorów, dodatkowych rozwiązań pozwoli stworzyć niepowtarzalną aranżację, którą z dumą zaprezentujemy rodzinie i znajomym.