Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Kolejna nowość w Skantherm!

Strona główna » Aktualności » Kolejna nowość w Skantherm!
kominek z kamienia, nowoczesny kominek wolnostojący, kominek akumulacyjny

Skantherm nie zwalnia smiley Nowy rok powitamy jeszcze jednym nowym modelem kominka wolnostojącego, tym razem występującym również w kamieniu.

Merano Rund jest kontynuacją serii, w której mały kominek z kamienia naturalnego gra pierwsze skrzypce. Występuje także w wersji kominka stalowego, jednak, nie ukrywajmy, to ten kamienny jest wybierany najczęściej.

Jest to kominek okrągły, a zaokrąglona powierzchnia boczna z kamienia składa się z jednej części. Dzięki temu kominek idealnie magazynuje ciepło przez wiele godzin. Jednak także kominek stalowy może stać się kominkiem akumulacyjnym. Dokładając moduł magazynujący ciepło o wadze 80 kg piec będzie je oddawał nawet kilka godzin po wygaszeniu paleniska – fantastyczna opcja!

Czym jeszcze charakteryzuje się ten model?

Między innymi wysoką wydajnością, która sięga 82%! Dzięki temu wiemy, że 82% energii uzyskanej ze spalania jest odbierana w formie ciepła. Im wyższa wydajność tym lepiej dla użytkownika. Jest to również jedna z istotnych założeń Ekoprojektu, który zakłada, że sprawność pieca nie może być niższa niż 75%. Jak widać Skantherm spełnia te normy z dużym zapasem.

Ponadto ten nowoczesny kominek wolnostojący wyposażony jest w tzw. system RLU, dzięki temu z powodzeniem możemy zainstalować go w domu z rekuperacją, pasywnym.

Dlaczego jest to tak istotne?

Nowe domy mają coraz szczelniejsze drzwi i okna, coraz częściej wyposażone zostają w rekuperację (wentylacja mechaniczna). W takim wypadku kominek nie może pobierać powietrza z pomieszczenia, ponieważ może wytworzyć się podciśnienie. Dlatego nowoczesne kominki Skantherm mają szczelne komory spalania, system samozamykających się drzwi, wysoką efektywność energetyczną, a przede wszystkim pobierają powietrze z zewnątrz, a nie z pomieszczenia, w którym się znajdują. Wpływa to zarówno na nasze dobre samopoczucie, jak i zasobność portfela. Spalanie przebiega efektywniej, oszczędzamy energię. Dlatego warto wybrać odpowiedni model kominka do rekuperacji.

Wybierz wykończenie kominka!

Merano Rund może występować w kilku wersjach. Jako mały kominek stalowy, w kolorze czarnym lub szarym oraz w wykończeniu kamiennym – szary steatyt bądź jasny kamień crème. Dzięki tym możliwościom z powodzeniem wpasuje się w wystrój każdego wnętrza, zarówno klasycznego jak i nowoczesnego.

Decydując się na piec wolnostojący nie musimy zastanawiać się, czym obudować kominek, tak jak ma to miejsce w przypadku wkładu kominkowego. A decydując się na kominek z kamienia możemy dodatkowo ocieplić nasze wnętrze.

Kominek w salonie w towarzystwie nowoczesnego zestawu kominkowego stanie się doskonałym elementem aranżacji. Dodatkowo piękny widok ognia urozmaici chłodne jesienno-zimowe wieczory, które z czystym sumieniem spędzimy na kanapie z kieliszkiem wina w jednej ręce i dobrą książką w drugiej.

Jakie tytuły polecacie? smiley