Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Jak utrzymać czystą szybę w kominku - 5 rzeczy, dzięki którym ograniczysz swoją pracę do minimum!

Strona główna » Aktualności » Jak utrzymać czystą szybę w kominku - 5 rzeczy, dzięki którym ograniczysz swoją pracę do minimum!
Skantherm kominki wolnostojące, kominki modułowe, kominki ze stali , kominek koza, stalowa koza, kominek do salonu, kominek do domu , nowoczesne kominki, kominkiz certyfikatem , kominek zgodny z ekoprojektem, kominek do domu energooszczędnego, koza do domu z rekuperacją

Jeżeli jesteś posiadaczem kominka, to na pewno są dwa widoki, które w związku z nim cieszą cię najbardziej. Ogień, tworzący niesamowicie przytulny klimat i …czysta szyba kominkowa. W opinii większości osób utopia. Ale czy na pewno jedno wyklucza drugie? 

Dlaczego szyba kominkowa jest brudna?

Bardzo często podczas palenia w kominku szkło, z którego wykonana jest szyba kominkowa ma niższą temperaturę niż samo palenisko. To powoduje, że nadmiar produktów spalania przywiera do niej i powstaje osad. Brud, który po pewnym czasie staje się uporczywy do usunięcia. Nieestetyczne plamy z sadzy skutecznie zniechęcają do korzystania z kominka. Sprawdź, o co możesz zadbać już na etapie wyboru kominka i nie martwić się zabrudzeniami.

  1. Powłoka pirolityczna - samoczyszcząca się szyba 

Brzmi dość enigmatycznie prawda? Jednak nic bardziej mylnego. To po prostu cienka ceramiczna warstwa, która odbija ciepło. Pokrywa się nią szybę kominka. Taki zabieg pozwala na pyrolizę - samoczyszczenie się jej pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Mówiąc wprost - nalot sadzy wypala się na popiół. Jednym słowem prosty proces, a tyle dobrego. 

 

  1. Kurtyna powietrzna 

Jej działanie opiera się na odpychaniu cząstek sadzy od szyby kominka przez nadmuch powietrza. To w efekcie powoduje zniwelowanie okopcenia szyby do minimum. Takie rozwiązanie to już standard w wyposażeniu kominków. Jednak marka Skantherm czyniąc krok przed konkurencję proponuje w swoich produktach podwójny obustronny nadmuch. Powietrze rozprowadzane jest równomiernie. To z kolei nie powoduje zawirowań i centralnego osadzania się sadzy na szybie kominkowej. <lhttps://www.skantherm.pl/produkty>

  1. Polerowane szkło

To kolejny atrybut marki Skantherm (jako jedynej na rynku!) wspomagający utrzymanie czystej szyby kominkowej. W prosty sposób możesz sobie zwizualizować jego działanie. Im gładsza powierzchnia, im mniej porowatości, tym mniejsze prawdopodobieństwo przylegania brudu. Polerowanie szkła ma jeszcze jedną niepodważalną zaletę - całkowitą przezierność. Widok ognia przez taką szybę jest najbardziej naturalny i wyraźny.

  1. Wnętrze z wermikulitu

Wermikulit to materiał izolujący. Kominki, w których paleniska wyłożone jest tym minerałem szybko się nagrzewają i akumulują ciepło. Jest ono zatrzymywane w całości w palenisku. Temperatura jest na tyle wysoka, że wszystko co się w nim znajduje wypala się. Nie ma też popiołu. Dzięki wysokiej wydajności spalania masz mniej pracy przy czyszczeniu kominka i stricte samej szyby kominkowej.

  1. Gięta szyba

Gięta, a nie jak w przypadku większości kominków łączona szyba to nie tylko gwarancja pięknego widoku na ogień. Brak łączeń zapewni również zwiększone bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich. Takie rozwiązanie bowiem powoduje, że spaliny nie wydostają się na zewnątrz, a ty ich nie wdychasz. W kwestii zachowania czystej szyby to w opcji giętej, nie ma miejsca na dodatkowe gromadzenie się sadzy. 

Jak widzisz możliwości wspomagających utrzymanie czystej szyby kominkowej jest wiele. Polecam ci jednak, w razie ewentualnej konieczności, regularne usuwanie zabrudzeń. Pamietaj, aby nie robić tego wtedy kiedy szyba jest nagrzana. Oprócz niebezpieczeństwa poparzenia, bród będzie się rozmazywał. Czyszczenie nagrzanej szyby może również doprowadzić do uszkodzenia jej powłok. To samo dotyczy skrobania. Nie sądzę jednak, że w przypadku oferowanych możliwości będzie to konieczne. 

Już zastosowanie choćby jednej z przedstawionych propozycji ułatwi ci w znaczący sposób czyszczenie szyby kominka. Co jednak powiesz na to, żeby mieć cały ich pakiet? Producent kominków marki Skantherm zadbał o twój czas poświęcony na kojące obserwowanie tańczących iskierek. Bez obawy przed sprzątaniem.  

Całą ofertę produktów znajdziesz na naszej stronie internetowej. Jesteśmy dumni, że jako jedyni w Polsce możemy ci ją zaoferować!

<lhttps://www.midomo.pl/kontakt>