Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Jak ocieplić nowoczesne, surowe wnętrze?

Strona główna » Aktualności » Jak ocieplić nowoczesne, surowe wnętrze?
Skantherm, niemeickie kominki, kominek wolnostojący , koza, nowoczesny kominek, piec wolnostojący , niemieckie kominki,  Kominek z kamienia Milano Stone.

Większość z nas pamiętamy kozy z domów naszych dziadków, były to niewielkie toporne, żeliwne piecykami wolno stojące. Całkowicie pozbawione finezji. Główna funkcją było ogrzanie domostwa. W obecnych czasach współczesne posiadają niezliczoną ilość postaci zaczynając od bardzo dekoracyjnych i eleganckich po minimalistyczne. 

Nowoczesna architektura to ostatnio minimalistyczne podejście zarówno do zdobień jak również przy wykorzystaniu dodatków oraz ich umiejscowieniu. Wielowymiarowa funkcjonalność dotyczy konstrukcji budynku, jego położenie oraz umiejscowienia poszczególnych elementów. Minimalizm to kierunek w architekturze i szeroko pojętej sztuce, który charakteryzuje się pozbawianiem projektu zbędnej ornamentyki. Oferuje skupienie się na prostej i geometrycznej formie, wykorzystując tylko niezbędne dla funkcjonalności elementy.

Nasze wyjątkowe kolekcje kominków swoją prostą i elegancką formą idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Jednak stworzone są do ocieplenia minimalistycznych wnętrz.
Kominki firmy Skantherm wykonane są ze stali i kamienia naturalnego, steatytu, serpentynitu oraz piaskowca to efekt kreatywnej pracy uznanych na świecie projektantów, z którymi łączy nas wieloletnia owocna współpraca. Dlatego designerskie kominki zawdzięczają swój wyjątkowy wygląd współpracy z czołowymi projektantami wzornictwa,między innymi: Peter Maly, Antonio Citterio, Schweiger & Viererbl, Prof. Wulf Schneider, Sebastian Büscher, Carsten Gollnick, Toan Nguyen, Akantus.

Wszystkie kominki stworzono do nowoczesnych wnętrz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Piece Skantherm spełniają wszystkie wymagane standardy jakościowe, ponadto posiadają certyfikaty pozwalające na ich zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. 

Piecyk w stylu koza to patentem na nastrojowe i przytulne wnętrze. Żywy ogień, który możemy podziwiać w jesienne i zimowe wieczory, stworzy nastrojową atmosferę i z pewnością doda komfortu podczas wypoczynku po pracowitym dniu. Zminimalizowana konstrukcja, niezwykla wydajność to cenne zalety kominków Skantherm. Ekonomiczność a przy tym wyjątkowy design pozwalają  zdobywać szerokie grono zwolenników. Szeroki wybór modeli pozwala na dopasowanie odpowiedniej formy pieca wolnostojącego do każdej aranżacji.

Nowoczesna i jednocześnie bardzo uniwersalna forma kominków Skantherm współgra zarówno z nowoczesną jak i klasyczną aranżacją wnętrza. Większość  z nich pozwala wygodnie usiąść blisko ognia i cieszyć się kojącym ciepłem oraz bliskością ognia. Zupełnie jak za dawnych czasów. Decydując się na piec wolnostojący w salonie zyskujemy często cenną przestrzeń. Z pewnością nawet niewielkie kozy z powodzeniem poradzą sobie z ogrzaniem salonów dając zbawienne ciepło i klimatyczny, trzaskający ogień. Oszczędzamy na kosztownych obudowach, jak ma to miejsce przy wkładach kominkowych.

Wybór modelu kominka wolnostojącego, może stać się inspiracją do wystroju całego salonu, może nawet domu. Korzystając z wzornictwa pieca można dobrać dodatki oraz dekoracje tworząc spójność aranżacji salonu.
Podsumowując kominki wolnostojące łączą dwa zadania: zaopatrują nasze wnętrza w ciepło oraz  dostarczają wrażeń estetycznych z własnej formy i płomieni ognia.

Biura projektowe, architekci częściej wybierają tego rodzaju piece, gdyż są wygodniejsze, na każdą kieszeń i gwarantują dopasowanie do każdego pomieszczenia.

Kominek w domu to marzenie wielu osób. Niestety nie wszyscy mogą je zrealizować. Brak zbudowanego komina w dzisiejszych czasach nie eliminuje nas z posiadania własnej kozy. Wielu producentów elementów kominowych postarało się i poszerzyło swoje oferty o piękne kominy zewnętrzne. Fabryki mają szeroki wybór średnic i grubości rur kominowych. Do wszystkich rodzajów spalin. Producenci oferują również profesjonalne doradztwo!
!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!