Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Elements Tunnel – przeszklony kominek wolnostojący

Strona główna » Aktualności » Elements Tunnel – przeszklony kominek wolnostojący
nowoczesny kominek wolnostojący; kominek z szybą z dwóch stron

Wybór kominka nigdy nie jest prosty. Mnogość modeli, wzorów, materiałów czy proponowanych udogodnień może przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo świadomość, że kominka, zazwyczaj, nie montujemy na 2-3 lata (zdarzają się oczywiście wyjątki smiley) zadania nam nie ułatwia.

 

Kominek staje się częścią wystroju naszego wnętrza. To od nas zależy czy stanie się tylko dodatkiem, czy będzie grał w salonie pierwsze skrzypce.

 

Opcja druga jest oczywiście znacznie łatwiejsza do osiągnięcia laugh Widok ognia zawsze przyciągnie wzrok, dlatego warto, by sam kominek również cieszył oko fantastyczną bryłą.

Ale efekt ten można jeszcze dodatkowo wzmocnić, stawiając kominek np. na środku pomieszczenia.

W nowoczesnym domach, których wyznacznikiem są duże otwarte przestrzenie, zabieg ten jest niezwykle łatwy do zrealizowania. W wyraźny, a zarazem subtelny sposób oddzielimy dwie przestrzenie, na przykład jadalnię i salon. W takim wypadku warto pomyśleć o obrotowym kominku. Dzięki niemu płomienie będą widocznie z niemal każdego miejsca, w zależności od ustawienia komory spalania.

Ale jeszcze ciekawszym rozwiązaniem będzie kominek z szybą z dwóch stron. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Wielu z nas jeszcze nie słyszało o takim wyjściu, a jest ono niezwykle efektowne!

Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie!

kominek z szybą z dwóch stron

 

Elements Tunnel, bo o nim mowa, to wyjątkowy przeszklony kominek wolnostojący. Polerowana szyba z dwóch stron kominka pozwala na uzyskanie, niczym niezmąconego, widoku ognia jednocześnie z przeciwległych stron pomieszczenia.

Dodatkowo możliwość dowolnej konfiguracji kominka pozwala nam na stworzenie unikatowej formy tego pieca wolnostojącego. Dodatkowe moduły, dedykowane typowo do przeszklonej komory spalania, są otwarte obustronnie. Pozwala to na wyeksponowanie np. drewna z każdej strony tuż przy komorze spalania.

Wolnostojący przeszklony kominek stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Każdy nowy projekt uświadamia nam, że nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia laugh

Bo kominek na środku pomieszczenia już widzieliśmy. Ale postawienie nowoczesnego kominka rodzielając dwie strefy relaksu, gdzie jedna znajduje się kilka stopni wyżej?

przeszklony kominek

Albo, ostatni pomysł, który, nie ukrywam, szalenie przypadł nam do gustu! Kominek z szybą po obu stronach postawiony w nieużywanych drzwiach! Z niecierpliwością czekamy na realizację!

 

Dlaczego modułowy kominek Skantherm cieszy się tak dużą popularnością?

Między innymi właśnie dlatego, że pozwala zaaranżować, w przyjemny dla oka sposób, każdą przestrzeń. Bez względu na to, ile mamy do ukrycia (np. rur dochodzących do komina) czy w oczy kole zbyt wysunięty komin, zawsze znajdziemy taką konfigurację, która zaspokoi nasze poczucie estetyki.

Nie bez znaczenia jest również gruba, sześciomilimetrowa stal, z której został zbudowany. Jej ogromną zaletą jest to, że nie nagrzewa się tak mocno jak żeliwo. Dzięki temu ryzyko oparzenia zniwelowane jest do minimum. Ponadto gruba stal jest znacznie mniej narażona na odkształcenia spowodowane wysoką temperaturą.

Polerowana szyba z podwójnym nadmuchem pozwala nam cieszyć się żywym widokiem ognia. Dodatkowo zmniejsza zabrudzenia do minimum, dzięki czemu nie tracimy czasu po każdym paleniu na wyczyszczenie zabrudzonej szyby.

 

Dodatkowo wszystkie kominki wolnostojące Skantherm spełniają normy Ekoprojektu!

Podwójny deflektor sprzyja dopalaniu spalin, a wermikulit w komorze spalania utrzymuje wysoką temperaturę. Dzięki temu polana spalają się do niewielkiej kupki popiołu. Ponadto regulowany dolot powietrza, szczelne komory spalania i system RLU pozwalają na stosowanie ich w domach energooszczędnych i z rekuperacją.

 

Wybór kominków jest naprawdę duży. Warto już na samym początku swojej przygody z nimi sprecyzować, na czym nam najbardziej zależy. Mimo to w trakcie nie bójmy się przyznać do błędu czy zmienić decyzji pod wpływem sprawdzonych faktów. Kominek będzie nam służył długie lata i tylko od nas zależy, czy ta współpraca będzie udana.