Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Dlaczego latem warto pomyśleć o kominku?

Strona główna » Aktualności » Dlaczego latem warto pomyśleć o kominku?
Nowoczesny kominek wolnostojący, piec kominkowy, piec typy koza

 

Zazwyczaj zaczynamy myśleć o danym produkcie w momencie, gdy jest nam potrzebny. Najlepiej na już! Wtedy na hura przeprowadzamy szybką analizę rynku, dostępne modele ( z racji czasu ograniczamy się do tych z najszybszym czasem realizacji). Szybka decyzja i BACH! Mamy to czego chcieliśmy smiley

Ale czy na pewno?

Ile razy zdarzyło się, że w ten sposób wybrany model jednak nie zaspokoił w pełni naszych potrzeb? Ile razy wybraliśmy czas realizacji kosztem tego, co się najbardziej spodobało? 

Tak, wiem, potrzebowaliśmy na JUŻ. Jednak to JUŻ inaczej ma się do sukienki na wesele kuzynki, a inaczej gdy mówimy o własnej sukni ślubnej. Zgodziłabyś się na kompromis w tej kwestii? Tylko dlatego, że za późno zaczęłaś o niej myśleć?

A Panowie? Kupicie na szybko piec, który przez następne naście lat ma ogrzewać wasz dom, choć ten z lepszymi parametrami jest również dostępny, tylko chwilę dłużej trwa jego produkcja?

Są decyzje, które warto podejmować spokojnie, przemyślanie. I moim zdaniem do takich należy wybór kominka.

Fakt, że najlepszym momentem na jego wybór jest etap projektu czy wczesnej realizacji, chyba nie wymaga obszernych wyjaśnień. Na tym etapie jesteśmy w stanie przystosować wszystkie przyłącza, średnice rur, wysokości otworów, odległości, bez konieczności wprowadzania w późniejszym czasie kosztownych przeróbek. Nie ma uniwersalnego przygotowania przyłączeń. Bywa, że to one decydują o wyborze modelu kominka wolnostojacego, zawężając nam wybór.

Pamiętajmy również, że kominki wolnostojące bardzo często produkowane są na zamówienie klienta. Zwłaszcza modele wyższej jakości czy z możliwością zmiany kilku opcji - kolor, dodatkowe moduły czy wielkość, czy, w przypadku kominków kamiennych - rodzaj kamienia. 

Dlaczego w takim razie wiosna, lato to najlepszy czas na piec kominkowy?

Przede wszystkim jest to czas, gdy po zimowej przerwie wracamy do etapów budowlanych czy wykończeniowych. Druga kwestia jest taka, że, nie ukrywajmy, prawdziwy boom kominkowy zaczyna się jesienią. Wcześniejsza porą oszczędzimy sobie stres związany z czasem realizacji, mamy pewność, że nowy okres grzewczy będziemy mogli od początku zacząć z nowym kominkiem wolnostojącym w salonie :)

Nowoczesne kominki wolnostojące od Skantherm polecają się na wiosenne i letnie podejmowanie decyzji :) Pomyślmy wcześniej, aby w pełni wydobyć piękno stalowego czy kamiennego kominka