Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

AKUMULACJA. Co to znaczy kominek z akumulacją?

Strona główna » Aktualności » AKUMULACJA. Co to znaczy kominek z akumulacją?
Kominki akumulacyjne, kominki wolnostojące, niemieckie kominki, kominki od projektantów, kominek ze stali, kamienny kominek, kominek z akumulacją ciepła, kominek do salonu, koza wolnostojaca, koza do domu

Kominki wolnostojące jak również wkłady kominkowe pod zabudowę mogą TO mieć!

Zacznijmy od tego, że kominki w naszych domach tworzą stały, często obowiązkowy  element ich wyposażenia. Pomijając, że może pełnić funkcję alternatywnego ciepła dla gazu czy prądu to trudno się oprzeć klimatycznemu nastrojowi trzaskającego ognia w jesienny czy zimowy wieczór.

Akumulacja  to zdolność przedmiotów do magazynowania ciepła. W przypadku kominków oraz wkładów kominkowych istotne  jest równomierne i stopniowe oddawanie ciepła z kominka, ograniczające efekt przegrzewania pomieszczeń i wydłużenie czasu ogrzewania.
Akumulacja zwiększa sprawność i komfort użytkowania kominka.

Obecnie na rynku istnieje szeroki wachlarz systemów akumulacyjnych. Termo moduły, kręgi i system zawiesi bocznych, służące do odbioru nadmiaru ciepła z rury dymowej i korpusu wkładów kominkowych. Różnego typu materiały i kamienie między innymi szamot, steatyt czy magnetyt. Aby kominek lub piec kominkowy osiągnęły najwyższą sprawność a dzięki temu ogrzewały duże powierzchnie należy wyszukać odpowiednie materiały, które najlepiej akumulują ciepło a w efekcie przez wiele godzin oddają je do pomieszczenia.

Jak więc wybrać najlepszy?
Producenci kominków do akumulacji ciepła stosują różne materiały. Skantherm wykorzystuje wyjątkowy minerał MAGNETYT. To kamienie akumulujące zwane Thermostone, zapewniają długie godziny przekazywania ciepłej energii przez wiele godzin. To unikalne minerały, które absorbują energię podczas palenia w kominku.Dzięki systemowi akumulowania ciepła szczęśliwi posiadacze kominków mogą cieszyć się ciepłem także po wygaszeniu paleniska, a tym samym znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Część kominków Skantherm wykonana jest z kamienia. W większości jest to gruba 4 centymetrowa kamienna powłoka, która jest wspaniałym udogodnieniem w zbieraniu energii cieplnej. Kamienne kominki posiadają zdolności akumulacyjne. Większe bądź mniejsze, wszystko zależy od rodzaju i ilości materiału, jakim zostały obłożone.
Możliwość akumulacji ciepła to kolejny istotny dodatek, który znacznie usprawnia korzystanie z kominków równocześnie pozwalając nieco zaoszczędzić.

Warto podkreślić, że nie tylko design nowoczesnych pieców kominkowych decyduje o ich wyborze. Większe znaczenie zyskały zdolności cieplne kominków. Niektórzy z nas mają to szczęście i mogą sięgnąć pamięcią wspominając stare kaflowe piece na wsi u babci. Można się było do nich przytulić czy ogrzać po beztroskich zabawach na zewnątrz.

Możemy pozwolić sobie na taki kominek, nie koniecznie “babciny, kaflowy”, choć z pewnością urokliwy, przywołujący ciepłe wspomnienia. Skantherm oferuje szeroki wachlarz nowoczesnych a jednocześnie nawiązujących do tradycji piecy wolnostojących.

Każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zależy, który z modeli najbardziej wpasuje się w nasze wnętrze. Większość posiada możliwość instalacji modułów magazynowania ciepła. Moduły akumulacyjne proponowane przez Skantherm są częścią pieca. Dzięki temu nie zakłócają formy czy designu wybranego modelu. Jednocześnie pełniąc funkcję magazynowania ciepła i oddawania go po wygaszeniu ognia. Natomiast warto podkreślić jeszcze jedną równie ważną zaletę, że moduły akumulacyjne nie pozwalają na przegrzanie pomieszczenia zbierając nadmiar energii cieplnej.

Moduły akumulacyjne Skantherm to kamienie magnetytowe. Zawsze umiejscowione nad komorą spalania dzięki czemu z łątwością absorbują wytworzone ciepło. Idealnie przygotowana została kolekcja kominków Elements, gdyż nie musimy decydować się na akumulację przy zakupie kominka. Kamienie akumulujące Thermostone możemy dołożyć do górnych modułów również w późniejszym terminie.

Ciekawą opcją są kominki kamienne. Tu również możemy dodać kamienie akumulujące, jednak w tym wypadku wygląd zewnętrzny kominka akumulacyjnego może wyglądać inaczej, gdyż jego podstawowa konstrukcja zostanie podwyższona o dodatkowy box, w którym ułożymy magnetytowe kamienie Thermostone. Obecnie opcja magazynowania ciepła jest jedną z najczęściej wybieranych przez klientów decydujących się na kominki. Ta dość istotna funkcja pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.
!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!