Broniewskiego 4 lok. 55

87-100 Toruń

Ogień widoczny z wielu stron - kominek dwuszybowy, trzyszybowy, narożny, vis a vis

Strona główna » Aktualności » Ogień widoczny z wielu stron - kominek dwuszybowy, trzyszybowy, narożny, vis a vis
Nowczesny kominek trzyszybowy, piec kominkowy narożny, kominek vis a vis

Budując dom poświęcamy wiele czasu na jego przemyślaną aranżację. Czasem już od samego początku wiemy jaki rodzaj pieca kominkowego będzie się w nim znajdował, czasem decyzję zostawiamy do ostatniej chwili. Jednak za każdym razem zależy nam na pięknym widoku ognia, który stworzy niezapomniany nastrój w zimowe wieczory. Bądź ogrzeje nasze spragnione ciepła dusze w kapryśne kwietniowe dni (zima tej wiosny jest doprawdy uparta wink)

Jakie więc mamy możliwości? Oczywiście kominek z panoramiczną szybą

Duża pyrolityczna szyba zapewni niczym nie zmącony widok gry płomieni. Bez względu na rozmiar kominka warto wybrać model z możliwie dużym przeszkleniem.

Jednak szeroki widok ognia to nie tylko panoramiczna szyba. Warto pomyśleć również o innych dostępnych opcjach, zwłaszcza gdy piec będzie stał w centralnej części salonu.

Jakie rozwiązania proponują nam nowoczesne kominki wolnostojące?

Ogromne laugh

W zależności od potrzeb, układu pomieszczeń, miejsca czy własnych preferencji możemy wybierać spośród wielu modeli. W Skantherm znajdziemy takie perełki jak np. kominek przeszklony na wskroś ( vis a vis). Elements Tunnel, bo o nim mowa, doskonale sprawdzi się w centralnej części pomieszczenia, bądź jako wyjątkowe rozdzielenie dwóch stref. Wyjątkowa budowa stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. A kojący płomień będzie widoczny z dwóch stron smiley

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem, będzie nowoczesny kominek trzyszybowy. Również należący do kolekcji Elements, Front 603 3s, czy nowość Front 400 3s, z przeszkleniem z trzech stron. Modele te idealnie odnajda się np. przy wolnostojącym kominie, bądź w centralnej części ściany. Możemy wtedy stworzyć kilka niezależnych stref wokół kominka, a w każdej podziwiać płomienie.

Podobne rozwiązanie odnajdziemy w siostrzanej wersji - Elements Front 603 2s. Z tym, że w tym przypadku przeszklone będą dwa boki kominka - frontowa i dowolna boczna. Idealny model przy wystającym kominie. Podobny układ prezentuje nowoczesny kominek Elements narożny. Węższa wersja z giętą szybą narożną będzie idealna do mniejszych pomieszczeń.

Jak widać wybór jest ogromny. Wszystko zależy od tego, jakie możliwości (czy wyzwania wink) stwarza nasze wnętrze. Nowoczesne kominki wolnostojące od Skantherm pozwolą na stworzenie niezapomnianych aranżacji z pięknym widokiem ognia z każdej strony laugh